Розны

Stanislav Shevotsukov

У Цюмені завяршыўся чэмпіянат свету па дзюдо. Расійскія спартсмены заваявалі 9 медалёў: 3 сярэбраныя і 6 бронзавых.
1 верасня 2014, панядзелак. 11:00.
Іншыя 0 1

Если вас интересует Stanislav Shevotsukov, стоит заглянуть на этот сайт www.judoinside.com вы найдете все про Stanislavа Shevotsukovа отличного качества.

Чэмпіянат свету па дзюдо ў Чэлябінску стаў другім мундиалем ў гісторыі нашай краіны. Апошні раз Расея прымала сусветнае першынство крыху больш за 30 гадоў таму — у 1983 годзе. Змена пакаленняў прывяла да лагічнага росту і папулярызацыі гэтага віду спорту, які ў апошнія гады стаў не толькі масавай, але і адным з тых, які стабільна прыносіць нам медалі вышэйшай пробы на галоўных спаборніцтвах планеты — Алімпійскіх гульнях.

У чэмпіянаце свету прынялі ўдзел спартсмены з 110 краін. Пераможцамі общекомандного заліку сталі японцы, якія заваявалі 5 залатых, 2 сярэбраныя і 4 бронзавыя медалі. Зборная Расеі хоць і заваявала усяго на дзве медалі менш родапачынальнікаў дзюдо, так і не змагла здабыць ні аднаго золата, у выніку стаўшы 11-й на турніры.

Зборная Японіі
Зборная Японіі стала безумоўным лідэрам па выніках ЧС, заваяваўшы 5 залатых, 2 сярэбраныя і 4 бронзавыя медалі.

Харчаванне
Сталовая, якая размяшчаецца на арэне «Трактар», прапаноўвала ўдзельнікам спаборніцтваў лёгкую ежу. Асноўным стравай у іх меню былі салаты і лёгкія закускі.

Валанцёры
Чэмпіянат абслугоўвалі звыш 1000 валанцёраў. Колькасць артыстаў і абслуговага персаналу было рэкордным за ўсю гісторыю арганізацыі святочных мерапрыемстваў у вобласці.

Арэна
Галоўным месцам правядзення ЧС стала арэна «Трактар» (якая змяшчае да 7500 гледачоў), ужо добра знаёмая шматлікім удзельнікам спаборніцтваў. Нагадаем, два гады таму Чэлябінск прымаў чэмпіянат Еўропы па дзюдо.

Дзюдо
Паводле «Вікіпедыі», дзюдо даслоўна — «мяккі шлях». у Расіі таксама часта выкарыстоўваецца назва «гнуткі шлях» — японскае баявое мастацтва, філасофія і спартовае адзінаборства без зброі, створанае ў канцы XIX стагоддзя на аснове дзюдзюцу японскім майстрам баявых мастацтваў Дзигоро Кано.

ЧС 2015
Чэлябінск перадаў сцяг Міжнароднай федэрацыі дзюдо Казахстану, дзе ў 2015 годзе пройдзе чарговы чэмпіянат свету. У 2013-м сцяг IJF Расіі перадалі прадстаўнікі Бразіліі.

Метэарыт
Фрагмент таго самага метэарыта, які зрабіў Чэлябінскую вобласць вядомай на ўвесь свет.

Аэрапорт
Апусцелы аэрапорт горада Чэлябінска падчас заключнага дня спаборніцтваў. У гэты дзень у Баландзінай прызямляўся борт нумар адзін. Уладзімір Пуцін не паспеў на афіцыйную цырымонію закрыцця, прыбыўшы на арэну ў момант правядзення паядынкаў.

Уладзімір Пуцін
Прэзідэнт Расіі Уладзімір Пуцін наведаў закрыццё ЧС. Акрамя кіраўніка дзяржавы на трыбуне з ганаровымі гасцямі можна было назіраць Віталя Мутко, Аляксандра Жукава, Марыуса Визера, Фёдара Емяльяненка і іншых.

Чэлябінск сустракае гасцей
На ўездзе ў горад можна было ўбачыць брендированные аркі з сімволікай чэмпіянату.

Горад — дзюдо
Галоўная вуліца горада на час ЧС ператварылася ў месца збору ўсіх аматараў дзюдо.

Парк дзюдо
У парку дзюдо, які размяшчаўся насупраць арэны, можна было прыняць непасрэдны ўдзел у розных спаборніцтвах. Напрыклад, пабіцца сценка на сценку.

Жорик
Сцяна з пажаданнямі для талісмана — тыграня Жорика.

Без золата
Расейскія дзюдаісты прыносілі медаль у скарбонку зборнай у кожны з спаборніцкіх дзён, аднак ні разу нашым спартсменам не ўдалося заваяваць ўзнагароду вышэйшай пробы. Найбольш блізкімі да поспеху былі расейцы ў фінале мужчынскага каманднага турніру, калі, ведучы па ходзе сустрэчы са зборнай Японіі з лікам 2:0, у выніку саступілі 2:3.

110 краін

Геаграфія ўдзельнікаў турніру была шырокай. Удзельнікі з 110 краін выйшлі на татамі падчас правядзення сусветнага першынства.

У індывідуальных спаборніцтвах зборная Расіі заваявала восем медалёў. Срэбра ў Беслана Мудранова (да 60 кг) і Міхаіла Пыляева (66 кг). Бронзавыя ўзнагароды, у Рэната Саідава (звыш 100 кг), Наталлі Кузютиной (52 кг), Камала Хан — Магамедаў (66 кг), Мусы Могушкова (73 кг), Івана Нифонтова (81 кг) і Кірыла Вопросова (90 кг). Наступны чэмпіёна свету пройдзе ў 2015 годзе ў Астане (Казахстан).